› Nöbetçi Eczaneler

İkisi yolda 8 yeni otel

Kocaeli’nde dört tanesi 5, altı tanesi 4, üç tanesi 3 yıldızlı olmak üzere 13 yeni otel inşa edecek. Otellerden 6’sı Gebze bölgesinde yer alacak. İbrahim Başaran ve Tahsin Tarhan da otel yapma hazırlığında

14 Ağustos 2011 Pazar 17:18
 
 
İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan; İzmit, Başiskele, Çayırova, Darıca ve Gebze`de inşa edilecek 13 yeni otelin müjdesini verdi.  Sanayi kenti olarak bilinen Kocaeli`nin turizm kenti olarak da anılmasını istediklerini ifade eden Zamburkan, 2 bin 847 olan yatak sayısına eklenecek olan bin 573 yatak sayısıyla birlikte ilimize gelen turist sayısını artmasını hedeflediklerini söyledi. Öte yandan yeni yapılacak 13 otelden dört tanesi beş yıldızlı olacak. 
 
 
Öte yandan İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan tarafından açıklanan 13 yeni otelin dışında GTO eski Başkanı İbrahim Başaran ve iş adamı Tahsin Tarhan’ın da bölgemizde beş yıldızlı otel kurmaya yönelik çalışmaları var. Başaran’ın Yumrukkaya mevkii yakınlarındaki projesinde otelin yanı sıra alışveriş merkezi de yer alıyor. Tahsin Tarhan ise Çayırova, Şekerpınar mevkiinde 5 yıldızlı bir otel inşa edecek.
 
 

İl Kültür ve Turizm Bakanlığı`ndan turizm işletme belgeli tesis sayısı 28 olan Kocaeli`deki otellerde toplam bin 431 oda, 2 bin 847, yatak kapasitesi bulunduğunu da dile getiren Zamburkan, “Bu sayı yeni yapılacak projelerle birlikte ilimizin plakası olan 41`e yükselecek. Kocaeli`nin ziyaretçi turist sayısını yüzde 5-6`ya çıkartmayı hedefliyoruz. 12 ilçemizinde ayrı ayrı tarihi güzellikleri var. Bunu iyi değerlendirmek lazım” diye konuştu.
“Önemli bir yere sahibiz”

Kocaeli`de turizmin patladığını söyleyerek Kocaeli`nin denizi, soğası ve tarihiyle önemlibir yere sahip olduğunun altınıçizen Zamburkan, “Sadece cumertesi ve pazar günleri Kandıra`ya gelen ziyaretçi sayısı 40-50 bin, Maşukiye`ye aylık gelen ziyaretçi sayısı 30 bin ve Yazlık, Başiskele bölgelerine yine aylık gelen ziyaretçi sayısı 80 bin kişi. Kocaeli, denizi, doğası ve tarihiyle gerçekten çok önemli bir yere sahip” şeklinde ifade etti.
5 yıldızlı oteller
İlimizde turizm işletme belgeleriyle faaliyet gösterecek olan 5 yıldızlı otellerin isimleri ve yerleri şöyle; İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi`nde İdris Saral Otel, Başiskele Bahçecik Mahallesi`nde Imperıal Luxury Otel, Çayırova Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:46`da Ramada Plaza İstanbul Asya- Gebze Otel, Başiskele Yeniköy Mahallesi Ilıca Mevkii Kocaeli Yeniköy Otel.
4 yıldızlı oteller

Dört yıldızla faaliyet gösterecek oteller ise şöyle; İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi Pasha Palas Otel, Çayırova TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi Workının Otel, Darıca Bayramoğlu Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi No:324`de Bayramoğlu Paradise Island Otel, Başiskele Bahçecik Köyü`nde Hilal Otel, Çayırova Cumhuriyet Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi No:120`de Şekerpınar Otel ve Gebze`de Osman Yılmaz Mahallesi 648. Sokak`da Gebze Mert Otel.  
3 yıldızlı oteller

İlimizde üç yıldızıyla faaliyet gösterecek yeni oteller ise şöyle;  İzmit Körfez Mahallesi Soylu Sokak No:13`de Sudeks Centrum Otel, Darıca Piri Reis Mahallesi Yelkenkaya Caddesi No: 69`da Yelkenkaya Otel ve İzmit Yahya Kaptan Mahallesi Şehit Ergün Köncü Sokak No:10`da Ramada Plaza İzmit Otel. Adnan Zamburkan ilimizde turizmle ilgili yatırımların kendilerini mutlu ettiğini ve yatırımları desteklediklerini söyledi. (Haber Merkezi)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
Anahtar Kelimeler: Otel
Yükleniyor...