› Nöbetçi Eczaneler

32 zehir taciri göz altına alındı

Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Kocaeli’nde odak haline gelmiş mahallelerde uyuşturucu madde satışı yaptıkları tespit edilen şahıslara yönelik yaptıkları planlı çalışma neticesinde 32 kişi göz altına aldı.

29 Ocak 2013 Salı 17:42
 Uyuşturucu madde satarak  özelikle gençleri zehirleyen ve haksız kazanç elde eden   şahısların yakalanması  amacıyla    dün   yapılan  eş  zamanlı operasyonda   Gebze’de 20, Sakarya’da  3, Bursa’da 1, İstanbul’ da 1 şahıs olmak üzere   25 adreste  arama ve yakalama  çalışmasının  yapıldığı operasyonda  32 şahıs göz altına alındı.

 Şüpheli şahıslar ile birlikte  1035,4 gr kumar esrar maddesi, 370,3 gr toz esrar maddesi, 2 adet  ayrı ayrı  satışa hazır   esrar maddesi , 13 gr kokain maddesi, 28 adet   uyuşturucu  Ectasy hap, 56,8 gr uyuşturucu bonzai maddesi, 4 adet fişeklenmiş  hint kenevir  tohumu ve uyuşturucu satışından  kazanıldığı değerlendirilen  3.250 TL para ele geçirildi  Ayrıca uyuşturucu madde kullandığı  tespit edilen  70  kişinin haklarında uyuşturucu madde  kullanmak  suçundan  işlem yapıldığı öğrenildiği operasyonda  Şüphelilerin  haklarında işlem bittikten sonra C. Savcılığına  sevk edileceği açıklandı.

 

DEMİR AÇIKLAMA YAPTI

 

 Operasyonla ilgili basın açıklaması yapan Gebze İlçe Emniyet Müdürü Abdül Kadir Demir şöyle konuştu” Gebze Bölgesi Uyuşturucu madde satışının yoğun olduğu bölge  bu yüzden  çalışmalara   durmadan devam ediyoruz”  Demir,” Yaptığımız  operasyonda 32 kişi göz altına alındı 70 kullanıcının ifadesi alındı. Bu  güzel  başlangıç oldu. 3,5 aydır takip ettik   vatandaşın ihbarını değerlendirdik  bu kapsamda bu bölgede  il geniş çaplı operasyondur” dedi.

İLK DEFA SAHA UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRDİK

Demir konuşmasını şu şekilde tamamladı “ Yapılan operasyonu  Gebze’ de yaşayan vatandaşlar  hissedecek  ilk defa saha uygulamasına geçtik. Bu çalışma  yüklü miktarda uyuşturucu yakalanmasından  daha   önemlidir. Artık süreç değişti bu operasyonlar geleceğe yapılan yatırımlardır”

Yükleniyor...